Wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego |

Wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego

Problemy w niektórych małych SKOK-ach, w porównaniu do problemu kredytów we frankach szwajcarskich, są naprawdę bardzo niewielkie i to nawet kwotowo niewielkie – dzisiejsza, jednoznaczna wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Miałem przyjemność zarządzać bankiem, który przez szereg lat nie udzielał takich kredytów (we frankach) i traciliśmy przez to wtedy udział w rynku, podczas gdy cały rynek tak działał,  stwierdził ponadto Morawiecki.

Polegam na Komisji Nadzoru Finansowego, która nadzoruje cały sektor i oczywiście w niektórych przypadkach, kilku SKOK-ów, podobnie jak w przypadku niewielu banków, doszło do udzielania kredytów w sposób niewłaściwy. Jednak cały sektor, podobnie jak cały sektor bankowy, to jest sektor, który trzyma się dobrze i ja patrząc na szczegóły procesu restrukturyzacji sektora SKOK-ów uważam, że Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi te działania we właściwy sposób, mówił wicepremier.

To, że SKOK-i są częścią systemu gwarancji gwarantowanych depozytów zwiększa bezpieczeństwo, polepsza, poprawia percepcję społeczeństwa dotyczącą całego naszego systemu finansowego, ocenił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.