SKOK-i pełnią rolę mecenasa polskiej kultury i sztuki |

SKOK-i pełnią rolę mecenasa polskiej kultury i sztuki

Polskie SKOK-i od lat rozwijają się i łączą więzią spółdzielczą już ponad 2,5 mln Polaków. Obok oferowania dostępu do produktów i usług finansowych pełnią również misję społeczną.

Kontynuując działania rozpoczęte przez swojego patrona – Franciszka Stefczyka, spółdzielcze kasy odgrywają dziś rolę mecenasa kultury i sztuki, opiekuna skarbów polskiego dziedzictwa narodowego, promotora wartości patriotycznych.

Instytucje wchodzące w skład grupy SKOK włączyły się między innymi w sponsoring Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz gdańskiego festiwalu DocFilm, poświęconego ludzkiej godności i poszanowaniu pracy. Otrzymały tytuł oficjalnego sponsora filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. SKOK-i wspierają również Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” przypominający o dramatycznych wydarzeniach w powojennej Polsce.

Projekty finansowane przez SKOK-i to także szereg wydawnictw poświęconych istotnym wydarzeniom z historii Polski i wielkim osobistościom, które tę historię kształtowały – książki: „Gdańskie ślady księdza Jerzego”, „Biogramy i wspomnienia pokolenia Kolumbów” wydane przez Światowy Związek Żołnierzy AK, jak również książki: „Polski marsz do wolności” i „Drugie podejście” opisujące dzieje Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapewniając dostęp do wydarzeń kulturalnych mieszkańcom całej Polski, także tym mieszkającym poza największymi miastami, Kasa Stefczyka wsparła tournée kabaretowe zorganizowane z okazji 25-lecia działalności artystycznej Cezarego Pazury, zaś SKOK Ubezpieczenia – ogólnopolską trasę jubileuszową Piotra Bałtroczyka. Również dzięki SKOK Ubezpieczenia mieszkańcy 16 miast powiatowych w całej Polsce mieli okazję wziąć udział w akcji „Zaopiekuj się książką”, w ramach której do bibliotek trafiło niemal 10 000 książek, które następnie mieszkańcy znaleźć mogli na ulicach miast i po przeczytaniu – przekazać dalej. Kasa Stefczyka jest także mecenasem nowej produkcji filmowej „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Film opowiada historię przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w biznesie, a następnie padli ofiarą zmowy organów ścigania i skarbowych. Produkcja powstała na kanwie prawdziwych wydarzeń, jakie miały miejsce w 2003 roku w Krakowie.

 

Fakt, 11 marca 2013 r.

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.