Konferencja amerykańskich unii kredytowych – Governmental Affairs Conference 2020 |

Konferencja amerykańskich unii kredytowych – Governmental Affairs Conference 2020

W dniach od 23-27 lutego 2020 r. w Waszyngtonie, odbyła się doroczna konferencja amerykańskich unii kredytowych – Governmental Affairs Conference 2020.
Drugiego dnia podczas panelu pt. „The Globalization of Credit Union Regulation” swoje wystąpienie miał Rafał Matusiak – Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów WOCCU i Prezes Zarządu Kasy Krajowej. W swoim wystąpieniu nawiązał do regulacji unijnych oraz wagi współpracy międzynarodowej dla kształtowania dobrego otoczenia prawnego.
W trakcie panelu wskazywano na potrzebę stosowania proporcjonalności i adekwatności przy tworzeniu ram prawnych dla unii kredytowych. Każdego roku w konferencji GAC bierze udział ponad 5 tysięcy uczestników, głównie ze Stanów Zjednoczonych ale również z innych krajów.Amerykańskie unie kredytowe są największą tego rodzaju organizacją na świecie.

Więcej informacji o konferencji na stronach:

https://news.cuna.org/gac
https://www.woccu.org/newsroom/releases/GAC_Panel_Focuses_on_Globalization_of_CU_Regulation

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.

KOMUNIKAT KASY KRAJOWEJ,
W SPRAWIE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ SKOK-I
W CELU UDZIELENIA POMOCY SWOIM CZŁONKOM

 

Szanowni Członkowie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych,
w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną pragniemy podkreślić, że sektor SKOK w Polsce, podobnie jak sektor bankowy z całą starannością przygotowuje się na scenariusze kryzysowe i zapewnienie bezpieczeństwa naszym Członkom. Spółdzielcze Kasy wdrażają zatem procedury bezpieczeństwa w placówkach, zapewniają dostęp do środków finansowych i ciągłość funkcjonowania.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, pragniemy przekazać następujące informacje: