Prezes Krajowej SKOK wśród najbardziej wpływowych Polaków |

Prezes Krajowej SKOK wśród najbardziej wpływowych Polaków

W jedenastym rankingu 100 najbardziej wpływowych Polaków opublikowanym przez opiniotwórczy tygodnik „Przegląd”, na symbolicznym, 44 miejscu, znalazł się Grzegorz Bierecki, prezes Krajowej SKOK.

W uzasadnieniu napisano m.in. „W SKOK swoje oszczędności trzyma już 2 mln Polaków i są one warte 10 mld zł. SKOK mają już 1856 placówek na terenie całego kraju, podczas gdy największy bank detaliczny PKO BP – około 1,2 tys. Działając według innych uregulowań niż banki, są wobec nich konkurencyjne, pobierając niższe opłaty i dając wyższe zyski z lokat. Ten sukces nie podoba się bankom. Platforma Obywatelska, zarzucając SKOK powiązania z PiS, doprowadziła do uchwalenia ustawy, która ogranicza władzę Kasy Krajowej nad siecią kas oraz poddaje SKOK nadzorowi KNF. Lech Kaczyński tę ustawę zablokował, odsyłając do Trybunału. Ona tam jest.
I dobrze, bo to Trybunał powinien rozstrzygać takie spory, a nie politycy i lobbyści”.
Warto dodać, że na liście znaleźli się politycy, księża, przedstawiciele świata biznesu i mediów. Grzegorz Bierecki wyprzedził wielu z nich, m.in. ministrów obecnego rządu a także przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (59 miejsce).
Designed By KSKOK | All Rights Reserved.

KOMUNIKAT KASY KRAJOWEJ,
W SPRAWIE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ SKOK-I
W CELU UDZIELENIA POMOCY SWOIM CZŁONKOM

 

Szanowni Członkowie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych,
w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną pragniemy podkreślić, że sektor SKOK w Polsce, podobnie jak sektor bankowy z całą starannością przygotowuje się na scenariusze kryzysowe i zapewnienie bezpieczeństwa naszym Członkom. Spółdzielcze Kasy wdrażają zatem procedury bezpieczeństwa w placówkach, zapewniają dostęp do środków finansowych i ciągłość funkcjonowania.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, pragniemy przekazać następujące informacje: