Na całym świecie unie kredytowe współpracują z sobą |

Na całym świecie unie kredytowe współpracują z sobą

Unie kredytowe z całego świata -w tym także polskie SKOK-i – skupione są w Światowej Radzie Unii Kredytowych(WOCCU). Działa ona od 1971 roku, a dziś zrzesza unie ze 100 krajów, do których należy ponad 196 milionów członków.

Światowa Rada Unii Kredytowych promuje zrównoważony rozwój unii kredytowych i innych spółdzielni finansowych na świecie. WOCCU działa na rzecz systemu unii kredytowych w relacjach z organizacjami międzynarodowymi i współpracuje z rządami poszczególnych państw. Brian Branch, prezydent WOCCU podkreśla: – Dzięki współpracy międzynarodowej, licznym programom szkoleniowym oraz wymianie doświadczeń udaje nam się rozwiązywać aktualne problemy i znajdować nowe drogi rozwoju. Programy rozwojowe, które wdrażamy, mają również na celu wzmocnienie pozycji unii kredytowych na świecie – mówi Branch.

Działalność WOCCU to nie tylko bieżąca współpraca, to także doroczne konferencje. Każdego roku inny kraj jest gospodarzem Międzynarodowej Konferencji WOCCU, która stanowi nie tylko forum wymiany doświadczeń, a także miejsce podejmowania decyzji ważnych dla całego ruchu. Zjazdy przedstawicieli unii odbywały się m.in. w: Hongkongu (2008), Barcelonie (2009), Las Vegas (2010) czy Glasgow w 2011 r. W ubiegłym roku, w 20. rocznicę powstania SKOK-ów, gospodarzem konferencji WOCCU był Gdańsk. W dniach 14-17 lipca br. międzynarodowy zjazd odbędzie się w Ottawie.

Fakt, 6 lipca 2013

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.