Komunikat dotyczący pracy Kasy Krajowej w dniach 24.12 oraz 31.12.2019 r. |

Komunikat dotyczący pracy Kasy Krajowej
w dniach 24.12 oraz 31.12.2019 r.

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy harmonogram pracy Kasy Krajowej w okresie świąteczno-noworocznym.

1. Rozliczenia płatności członkowskich

Kasa Krajowa informuje, że w dniach 24 oraz 31 grudnia br. realizacja zleceń płatniczych realizowana będzie według następującego harmonogramu:
1) Zlecenia płatnicze obciążeniowe oraz dyspozycje zewnętrzne o wartości poniżej 1 mln zł:
a) wysyłane przez SKOK do godz. 8:00 – na I sesję KIR;
b) wysyłane przez SKOK do godz. 12:00 – na II sesję KIR;
d) wysyłane przez SKOK po godz. 12:00 – na I sesję KIR następnego dnia roboczego.

2) Zlecenia płatnicze obciążeniowe o wartości równej bądź większej niż 1 mln zł,realizowana będzie według następującego harmonogramu:
a) wysłane przez SKOK do godz. 14:00 – realizowane w bieżącym dniu;
b) wysłane przez SKOK po godz. 14:00. – realizowane następnego dnia roboczego,
Dodatkowo informujemy, iż w dniach 24 oraz 31 grudnia br. odbędą się dwie sesje rozrachunkowe KIR S.A., poranna oraz popołudniowa, zatem pliki z dyspozycjami uznaniowymi dla członków SKOK przekażemy Państwu do pobrania po I i II sesji KIR.

W pozostałe dni w okresie między Świętami a Sylwestrem rozliczenia będą realizowane zgodnie harmonogramem wysyłek obowiązującym każdego dnia roboczego.

2. Rozliczenia lokat SKOK

Kasa Krajowa informuje, że decyzją Prezesa Zarządu Kasy Krajowej, 24 grudnia 2019 r. jest dla Kasy Krajowej dniem wolnym od pracy.
W związku z powyższym Zespół Operacyjny uprzejmie prosi, aby wszystkie dyspozycje dotyczące realizacji przez Kasę Krajową operacji finansowych – w szczególności lokat zapadających w dniach 24,25 oraz 26 grudnia – składać do poniedziałku 23 grudnia do godziny 15:00.

We wtorek 31 grudnia Zespół Operacyjny pracuje jak w dni robocze. Jednak ze względu na skrócone godziny przeprowadzania rozliczeń pieniężnych w tym dniu (brak 3 sesji EliXIR, skrócone godziny pracy systemu Sorbnet ) prosimy, aby dyspozycje wiążące się z koniecznością dokonania rozliczeń pieniężnych składać do godziny 12:00. Rozliczenia pieniężne dyspozycji złożonych po godzinie 12:00 będą realizowane w następnym dniu roboczym tj. w czwartek 02.01.2020 r.

W pozostałych dniach Zespół Operacyjny pracuje jak w dni robocze.

 

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.