Brytyjski rząd: korzystajcie z usług unii kredytowych! |

Brytyjski rząd: korzystajcie z usług unii kredytowych!

Brytyjski rząd nie ustaje w wysiłkach, by coraz więcej osób przystąpiło do unii kredytowych – lokalnych, spółdzielczych instytucji finansowych.

Przedstawiciele parlamentu brytyjskiego namawiają brytyjską klasę średnią do korzystania z usług unii kredytowych. Te organizacje non-profit od dawna kierują swoją ofertę do mniej zamożnych mieszkańców, którzy dla banków komercyjnych nie są atrakcyjną grupą docelową. Brytyjski rząd chce, aby ten wizerunek unii kredytowych został odmieniony. Namawia również klasę średnią do zwrócenia się w stronę rodzimych instytucji finansowych.

Iain Duncan Smith, minister pracy i emerytur w rządzie Davida Camerona w wywiadzie udzielonym dziennikowi „The Telegraph” powiedział: – Unie kredytowe oferują jedne z najlepszych usług i produktów na rynku. Oszczędzanie w uniach kredytowych to więcej niż tylko profity finansowe, to także inwestycja w lokalne społeczności.

Minister Iain Smith w rozmowie z dziennikiem dodaje: – Unie kredytowe pomogły milionom osób o niższych dochodach w oszczędzaniu i ułatwiły im dostęp do przystępnych pożyczek. Są jednak otwarte na szerokie grono konsumentów. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z ofertą i usługami tych instytucji.

W Zjednoczonym Królestwie działa niemal 400 unii kredytowych, a należy do nich ponad milion członków. Sam minister Duncan Smith na znak poparcia dla lokalnych instytucji finansowych w ubiegłym miesiącu przystąpił do jednej z wielu funkcjonujących na Wyspach spółdzielczych kas.

Z usług spółdzielczości finansowej korzysta coraz więcej konsumentów. W 2013 roku w całej Wielkiej Brytanii zanotowano najszybszy od 10 lat wzrost liczby członków unii kredytowych.

Mark Lyonette, prezes Stowarzyszenia Brytyjskich Unii Kredytowych (ABCUL) mówi:

– W sektorze spółdzielczości finansowej ostatnio zaobserwować można znaczny ruch. W czerwcu 2013 roku do unii kredytowych należało ponad milion Brytyjczyków. Tylko w ciągu roku przystąpiło do tych instytucji ponad 100 tysięcy ludzi.

Lyonette podkreśla również, że unie kredytowe coraz chętniej wychodzą ze swoją ofertą do brytyjskiej klasy średniej.

Na początku ubiegłego roku rząd brytyjski zadeklarował, że w ciągu dwóch lat na rozwój unii kredytowych przeznaczy ponad 38 milionów funtów.

Na całym świecie działa ponad 56 tysięcy unii kredytowych, które zrzeszają ponad 200 milionów ludzi. Przewodniczącym organizacji łączącej te spółdzielcze instytucje finansowe – Światowej Rady Unii Kredytowych jest Polak, przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowej SKOK, Grzegorz Bierecki.

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/brytyjski-rzad-korzystajcie-z-uslug-unii-kredytowych,9586109521

„The Telegraph”

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.