18 października Międzynarodowym Dniem Unii Kredytowych

Międzynarodowy Dzień Unii Kredytowych (International Credit Union (ICU) Day®) to największe święto ruchu unii kredytowych (w Polsce SKOK-ów). Ma przypominać historię unii kredytowych na wszystkich kontynentach, promować ich osiągnięcia i sukcesy. ICU Day to wyraz uznania dla ich ciężkiej pracy tysięcy działaczy i pracowników unii na całym świecie, to szansa na podzielenie się przez nich swoimi wyjątkowymi doświadczeniami. International Credit Union Day® obchodzimy od roku 1948, w trzeci czwartek października.

Najważniejszym celem, który przyświeca obchodom święta unii,  jest osiąganie coraz wyższego poziomu świadomości społeczeństw o ogromnej pracy, jaką –  na całym świecie – wykonują unie kredytowe i inne spółdzielnie finansowe, stwarzając swoim członkom możliwości godnego życia i większego zaangażowania się w życie lokalnych społeczności. Obchody obejmują różnorodne imprezy, mające na celu pozyskiwanie funduszy, dni otwarte unii kredytowych, konkursy, pikniki, działania z udziałem wolontariuszy i parady.

Dołączcie zatem 18 października 2018 do naszej ogólnoświatowej rodzin unii kredytowych,  i świętujcie, już  po raz siedemdziesiąty, Międzynarodowy Dzień Unii Kredytowych!

SKOK-i mogą pobrać i wydrukować oficjalne plakaty z logo Międzynarodowego Dnia Unii Kredytowych, które zamieszczone są na stronie WOCCU https://www.woccu.org/events_and_engagement/icuday

W tym samym miejscu znajdziecie Państwo również życzenia skierowane do całej światowej społeczności unii kredytowych przez przedstawicieli naczelnych władz Światowej Rady Unii Kredytowych: Przewodniczącego – Briana McCrory oraz Prezesa  Briana Brancha :
https://www.youtube.com/watch?v=R8hVvKaC1sA

Rada Dyrektorów WOCCU podczas posiedzenia w Vancouver.

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.

KOMUNIKAT KASY KRAJOWEJ,
W SPRAWIE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ SKOK-I
W CELU UDZIELENIA POMOCY SWOIM CZŁONKOM

 

Szanowni Członkowie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych,
w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną pragniemy podkreślić, że sektor SKOK w Polsce, podobnie jak sektor bankowy z całą starannością przygotowuje się na scenariusze kryzysowe i zapewnienie bezpieczeństwa naszym Członkom. Spółdzielcze Kasy wdrażają zatem procedury bezpieczeństwa w placówkach, zapewniają dostęp do środków finansowych i ciągłość funkcjonowania.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, pragniemy przekazać następujące informacje: