Poradnik spadkowy – nowa, bezpłatna publikacja SKEF |

Poradnik spadkowy – nowa, bezpłatna publikacja SKEF

Szanowny Państwo,

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej opracowało poradnik w zakresie prawa spadkowego z myślą o wszystkich, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę w tym zakresie. Poradnik w czytelny i jasny sposób wyjaśnia podstawowe zagadnienia, które mogą okazać się pomocne zarówno dla spadkobierców, jak i spadkodawców. Struktura poradnika została ułożona w sposób przystępny dla czytelnika, tak aby umożliwić sprawne przeprowadzenie procedury spadkowej od początku do końca. Poradnik wyjaśnia m.in. podstawowe pojęcia, omawia podmioty występujące w prawie spadkowym, formy dziedziczenia a także prezentuje niezbędne czynności, jakich musi dokonać spadkobierca po otrzymaniu spadku.

Mamy ogromną nadzieję, że poradnik spotka się z zainteresowaniem Członków, umożliwi im podjęcie świadomych decyzji i pomoże w przeprowadzeniu procedury spadkowej. W przypadku wątpliwości lub innych zagadnień w zakresie prawa spadkowego, które nie zostały zaprezentowane i omówione w poradniku zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem (za pośrednictwem Ośrodków Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego w Gdyni, Warszawie, Krakowie i Białej Podlaskiej – dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://www.skef.pl/pogotowie-dla-zadluzonych/jak-sie-z-nami-skontaktowac/ ).


Poradnik spadkowy

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.

KOMUNIKAT KASY KRAJOWEJ,
W SPRAWIE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ SKOK-I
W CELU UDZIELENIA POMOCY SWOIM CZŁONKOM

 

Szanowni Członkowie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych,
w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną pragniemy podkreślić, że sektor SKOK w Polsce, podobnie jak sektor bankowy z całą starannością przygotowuje się na scenariusze kryzysowe i zapewnienie bezpieczeństwa naszym Członkom. Spółdzielcze Kasy wdrażają zatem procedury bezpieczeństwa w placówkach, zapewniają dostęp do środków finansowych i ciągłość funkcjonowania.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, pragniemy przekazać następujące informacje: