Klienci SKOK-ów mogą już skorzystać z Google Pay |

Klienci SKOK-ów mogą już skorzystać z Google Pay

We wrześniu w trakcie XXVIII Konferencji SKOK odbył się panel poświęcony „Cyfryzacji usług finansowych”. Paneliści, wśród nich Rafał Matusiak, prezes Kasy Krajowej SKOK, dyskutowali o konsekwencji, nadziejach i obawach związanych z tym procesem. Teraz SKOK-i wkraczają w nowy etap cyfryzacji swoich usług – ich klienci będą mogli skorzystać z płatności Google Pay, dużo wcześniej niż w przypadku wielu innych banków. 

Materiał powstał we współpracy z Kasą Krajową.

Paneliści dyskutujący o cyfryzacji w wielu kwestiach byli zgodni – w związku z pandemią COVID-19 dostrzegli wzrost częstotliwości korzystania z kart płatniczych, ale również migrowanie klientów do kanałów zdalnych, coraz częstsze wykorzystywanie telefonów komórkowych do dokonywania płatności. W trakcie debaty prezes Matusiak podkreślił, że również SKOK-i zabiegają o wprowadzenie do swojej oferty płatności mobilnej. Już kilka tygodni po Konferencji słowa te się ziściły – Kasa Krajowa SKOK poinformowała, że w styczniu 2021 r. klienci będą mogli dokonywać płatności  smartfonem z wykorzystaniem usługi Google Pay. Skąd ta decyzja?

Pandemia COVID-19 wzmogła na całym świecie tendencję do zastępowania klasycznie pojmowanej relacji między instytucjami finansowymi a ich klientami zdalnymi sposobami komunikacji. Tym razem ważna jest nie tylko wygoda czy nowoczesność oferty, ale przede wszystkim bezpieczeństwo osób korzystających z usług finansowych. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że bezpieczniej jest płacić kartą niż gotówką, choć jeszcze w marcu była to przede wszystkim kwestia wygody. Dziś banki i SKOK-i zintensyfikowały też prace nad innymi sposobami płatności. Coraz więcej instytucji umożliwia swoim klientom dokonywanie płatności za pomocą telefonu. Transakcje dokonywane tym sposobem muszą z jednej strony pozwalać na korzystanie ze wszystkich możliwości, jakie daje korzystanie z karty, a z drugiej strony być całkowicie bezpieczne. Taki jest system Google Pay, który dzięki staraniom Kasy Krajowej już niedługo proponować będą swoim członkom poszczególne SKOK-i.

Ale czym w ogóle jest Google Pay? To szybki i prosty sposób płacenia w milionach miejsc przy użyciu smartfona z systemem Android. Smartfon zapewnia wszystko, co jest potrzebne podczas płacenia.

Klienci SKOK mogą też zarządzać swoim kontem z dowolnego miejsca na świecie – przez internet lub aplikację mobilną.

Podczas płatności w sklepach, Google Pay nie udostępnia prawdziwego numeru karty klienta – dane pozostają więc bezpieczne. Poza tym klienci mogą płacić szybciej i łatwiej, używając urządzenia, które już trzymasz w dłoni – nie muszą sięgać po portfel ani czekać na odczytanie karty.
Dzięki Google Pay można też mieć dostęp do wyjątkowych ofert, rabatów oraz wielu innych ciekawych funkcji.

Jaka działa Google Pay?

  • Wejdź do sklepu Google Play na swoim urządzeniu z Androidem i odszukaj aplikację Google Pay, a następnie wybierz opcję „Zainstaluj”.
  • Po uruchomieniu dodaj kartę Visa do portfela mobilnego Google Pay w sekcji „Płatności”. Możesz manualnie wprowadzić dane lub skierować kamerę telefonu na awers karty.
  • Aby zapłacić aplikacją Google Pay, wybudź urządzenie, zbliż do terminala i… to wszystko.
  • W przypadku płatności powyżej 100 zł zostaniesz poproszony o wpisanie kodu PIN na terminalu.
  • Wybierz Google Pay jako dedykowany rodzaj płatności w aplikacjach mobilnych czy na stronach internetowych.

 

Autor: kosa
Źródło: własne
Data: 21.01.2021 13:49

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.