„Kasy kredytowe – Korzystnie! Bezpiecznie! Po ludzku!” |

„Kasy kredytowe – Korzystnie! Bezpiecznie! Po ludzku!”

„Kasy kredytowe – Korzystnie! Bezpiecznie! Po ludzku!” – to hasło XIX Krajowej Konferencji Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, która odbyła się 13 czerwca 2011 r. we wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Ludowej.

Obrady poprzedzone zostały Eucharystią, celebrowaną przez Jego Ekscelencję bp. Ignacego Deca w kościele o.o. Redemptorystów, a Konferencję poprowadził członek Kasy Stefczyka, znakomity aktor Artur Żmijewski.

Krajowe Konferencje SKOK-ów są okazją do analizy dotychczasowej pracy na rzecz rozwoju spółdzielczości finansowej oraz spojrzenia na wyzwania, które niesie przyszłość. W  tegorocznej, jak zwykle, wzięło  udział kilkuset przedstawicieli Kas z całego kraju oraz liczni goście zagraniczni.

Dziewiętnaście lat temu niewielu wierzyło, że Kasy odniosą tak spektakularny sukces na polskim rynku finansowym i staną się źródłem inspiracji dla unii kredytowych na świecie. Dziś do SKOK-ów należy ponad 2,2 mln ludzi, którzy powierzyli kasom 13,5 mld zł. swoich oszczędności. Dynamiczny rozwój kas kredytowych możliwy był i jest dzięki stałym działaniom kas na rzecz swoich członków –  to dla ich dobra, ich korzyści cały czas udoskonalają ofertę. Dowodem tego są nowe kanały dystrybucji ubezpieczeń indywidualnych, które po raz pierwszy zaprezentowane zostały  właśnie 13 czerwca br. Dzięki nim ubezpieczenia będą dostępne nie tylko w oddziałach kas, ale również za pośrednictwem internetu i telefonu.

Podczas gali wręczone zostały nagrody „Feniksa”, najwyższe odznaczenia przyznawane przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe.

Za promocje idei SKOK-ów statuetki otrzymali poseł PiS Grzegorz Tobiszowski oraz redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” Tomasz Sakiewicz. W kategorii Menedżer Roku statuetkę otrzymał Mariusz Gazda, prezes zarządu  SKOK-u w Wołominie.

Przypomnijmy, że laureatami tej nagrody byli wcześniej m.in. prezydent RP Lech Kaczyński, Przemysław Gosiewski i Maciej Płażyński.

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.