Jesteśmy wierni naszym zasadom” – już dziś XXIX Krajowa Konferencja SKOK |

Jesteśmy wierni naszym zasadom” – już dziś XXIX Krajowa Konferencja SKOK

Za nami burzliwe miesiące dla świata finansów. Wiele wskazuje na to, że światowe gospodarki wychodzą z zapaści, jednak pandemia wywoła wiele trwałych zmian. – Świat się zmienia szybko i nieprzewidywalnie. SKOK-i zmieniają metody, ale istota aktywności Kas nie ulega zmianie. Jesteśmy wierni naszym zasadom. Najważniejszy jest człowiek, członek SKOK-u, spółdzielca, dla którego istotne są zasady samopomocy finansowej, mocno zakorzenione w swym tradycyjnym otoczeniu i wartościach – mówi portalowi Tysol.pl, tuż przed XXIX Krajową Konferencją SKOK, Rafał Matusiak, prezes Kasy Krajowej.

W trakcie Konferencji jej uczestniczy będą usiłowali odpowiedzieć na palące pytania dotyczące wpływu rozwoju techniki na świat finansów, cyfryzację jej usług, wpływ pracy zdalnej na świat, znaczenia ekologii w biznesie i popularyzacji idei spółdzielczości wśród młodego pokolenia.

– Technologia zmienia się gwałtownie od kilku lat. Proces cyfryzacji usług finansowych jest nieuchronny. Pandemia nadała mu niebywałego tempa. SKOK-i podchodzą w sposób otwarty do problemów stawianych przez nowe warunki. Ideami dzisiejszych, młodych następców społeczników sprzed 30 lat, którzy wtedy wywodzili się z kręgów Solidarności są: wierność podstawowym zasadom naszej chrześcijańskiej cywilizacji i normom przez nią ukształtowanym oraz entuzjazm, zapał do pracy, społeczna odpowiedzialność, wyczulenie na realne i dotkliwe zagrożenia, które niesie ze sobą sytuacja niepewności jutra

– zaznacza prezes Matusiak, równocześnie podkreślając, że pandemia dla SKOK-ów była i jest wyzwaniem bo z jednej strony pogodzeniu dystansu społecznego sprzyja możliwość korzystania z usług SKOK-u za pomocą internetu czy telefonu, ale z drugiej strony istnieje naturalna potrzeba bezpośrednich kontaktów między członkami spółdzielni.

Cała XXIX Krajowa Konferencja SKOK jest do obejrzenia na stronie Kasy Krajowej, dostępnej pod TYM linkiem.

Materiał powstał we współpracy z Kasą Krajową.
Autor: kos
Źródło: własne

Designed By KSKOK | All Rights Reserved.