Wspomnienia przyjaciół i współpracowników

 IMG0841bwresize2 Z głębokim smutkiem informujemy, że 26 lipca odeszła od nas na zawsze śp. Anna Kot-Przybyszewska, wieloletnia pracowniczka Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, od ponad 20 lat związana także z innymi instytucjami systemu SKOK: Fundacją na rzecz Polskich Związków Kredytowych oraz Spółdzielczym Instytutem Naukowym.
Odznaczona złotą odznaką honorową „Za zasługi dla Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych”.

Wspomnienia przyjaciół i współpracowników.

 

Ania

Anię znali wszyscy  - dobry człowiek z wrażliwym sercem ,  uśmiechem, życzliwy   i  zawsze skory  do pomocy.  Kochała ludzi. Szczególnie kochała dzieci  i choć nie miała własnych – kochała nasze. Zawsze  dopytywała się co u nich słychać, domagała się aktualnych zdjęć   i często miała dla nich drobne upominki.  Lubiła obdarowywać koleżanki i znajomych i zawsze była bardzo wdzięczna za wszelkie  dowody pamięci – z przyjemnością przywoziliśmy jej do kolekcji a to szklane kule, a to magnesiki na lodówkę ze wszystkich stron świata …. W ostatnich miesiącach walczyła dzielnie z chorobą  i mimo towarzyszącego jej cierpienia,   starała się  normalnie pracować nie okazując jak wiele wysiłku to od Niej wymaga. 

Aniu  – odeszłaś nagle i  zbyt szybko,  pozostawiając nas wszystkich w głębokim  smutku. Będziemy  wszyscy za Tobą bardzo tęsknić.

MB

 

Anioł odszedł do Aniołów. Bez pożegnania.

To najtrudniejsze do zapisania. O Dobrym Człowieku, którego już nie spotkam pośród Aniołów na tej ziemi. Jeszcze wczoraj wymienialiśmy słowa. Rozmawialiśmy o dziwnym świecie ludzi. I Pięknym Świecie Aniołów. A także o bólu, przeszywającym wiele dni Twojego życia. I nadziei na inny Świat, bo przecież miałaś Aniu „Góralko” „sztamę” z „Górą”, co nie mogło nikogo dziwić. W końcu Jesteś Góralką, która pokochała Anioły, Mariusza i morze.

Nic jednak nie powinno się stać tak nagle. Bez pożegnania. Bez ostatniej rozmowy. Nie zdążyliśmy omówić kolejnej Gromadki Aniołów, które nie były w stanie zmieścić się na Twoim biurku. Bo przywoził każdy, kto Ciebie znał i wierzył, że istnieją naprawdę. Ty, Aniu, nie musiałaś wierzyć. Ty, Aniu, nie miałaś wątpliwości. Po prostu. I tak po prostu Odeszłaś do Nich. Odeszłaś, dając Twoim Aniołkom radość. Nam zostawiłaś smutek. Czy jestem w stanie to pojąć? Po ludzku trudno. Anioły rozumiem. Trzymaj Tam, proszę, i dla nas miejsce. Wiem, że Twoje słowo dużo w Niebie znaczy…

AD

 

Aniu,

Ty nie odeszłaś od nas, jesteś i zawsze będziesz z nami.

Dziękuję Tobie za wsparcie w nowych wyzwaniach, Twoje dobre słowo i uśmiech.

PP

(Jeśli chcecie Państwo dołączyć swoje wspomnienie to proszę je przesłać na adres: mariusz.wielebski@skok.pl)

Aktualności

RSS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.