Media o nas

Powrót do spisu artykułów
13 października 2014 r.

Unie kredytowe na całym świecie obchodzą swoje święto

Międzynarodowy Dzień Unii Kredytowych obchodzony jest od 1948 roku w trzeci czwartek października. Święto to stanowi wyjątkową okazję do zaakcentowania prospołecznej i ekonomicznej roli tych instytucji o charakterze spółdzielczym, kierujących się w swym działaniu ideą: „nie dla zysku, nie dla filantropi, lecz po to, by służyć”.

Ma on przypominać o historycznym rozwoju tego ruchu, o jego osiągnięciach, osobach, które poświęciły swoje życie aby działać w imię rozwoju unii kredytowych na całym świecie. W bieżącym roku święto przypada 16 października, a jego hasło brzmi: „Lokalne usługi. Światowe dobro”, które zwraca uwagę na pozytywny wpływ unii kredytowych na lokalne społeczności na całym świecie.
- Międzynarodowy Dzień Unii Kredytowych został ustanowiony, by zwrócić szczególna uwagę na działalność tych instytucji w poszczególnych  społecznościach, ale również w aspekcie globalnym – mówi Brian Branch, prezydent WOCCU.  - Tegoroczny temat ma na celu ukazanie, w jaki sposób unie kredytowe wspierają działania pomocowe na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym – dodaje.

Unie kredytowe angażują się w wiele działań charytatywnych na całym świecie. Prowadzą akcje edukacyjne, działania na rzecz aktywizacji społeczeństw, pomagają mieszkańcom poszkodowanym przez kataklizmy w różnych częściach świata.

Fakt 11 października 2014

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.