Media o nas

Powrót do spisu artykułów
03 kwietnia 2014 r.

SKOK-i angażują się w inicjatywy ważne dla Polaków

Z okazji zbliżającej się kanonizacji Papieża Polaka SKOK-i swoim mecenatem objęły wydanie Biblii wraz z komentarzami Papieża, włączyły się również w realizację serialu „Metr od świętości”, dzięki któremu Polacy poznają szczegóły pontyfikatu Jana Pawła II.

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe często w swojej działalności odwołują się do rodzimych wartości czy patriotyzmu. Ich misją jest zaangażowanie w inicjatywy ważne dla Polaków, co wyróżnia je spośród innych, komercyjnych instytucji finansowych.

Pierwsza Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa założona została w sierpniu 1992 roku w Elektrociepłowni Gdańsk. Na początku działalności istniało 13 kas, które zrzeszały 14 tys. ludzi.

Dziś łączą spółdzielczą więzią ponad 2,6 mln członków. Skupiają się zarówno na rozwijaniu sieci placówek, jak i wprowadzaniu nowych usług, z których korzysta już szóste pokolenie Polaków. Spółdzielcze kasy od lat konsekwentnie włączają się także w działania mające na celu promocję polskiej kultury i sztuki.

Z okazji zbliżającej się kanonizacji papieża Polaka SKOK-i swoim mecenatem objęły wydanie Biblii wraz z komentarzami papieża. W misji duszpasterskiej Jan Paweł II mocno podkreślał znaczenie Pisma Świętego, miał też niezwykły dar komentowania Słowa Bożego. W swoich przemyśleniach kierowanych do wiernych często podkreślał znaczenie równości i solidarności. Idee te są jednymi z filarów spółdzielczości, na których swoją działalność zasadzają SKOK-i. W upamiętnienie papieża Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz Kasa Stefczyka (największa w Polsce spółdzielcza kasa) włączyły się również w realizację serialu „Metr od świętości”. 30-odcinkowa produkcja, emitowana na antenie TVP 1, jest utrzymana w formie fabularyzowanego dokumentu, dzięki któremu Polacy poznają szczegóły pontyfikatu Jana Pawła II. Z perspektywy Arturo Marie-go, osobistego fotografa i przyjaciela Ojca Świętego, widzom zostanie przybliżona postać Karola Wojtyły. Znany fotograf jest autorem wielu albumów poświęconych Janowi Pawłowi II, wykonał około miliona jego zdjęć. Ostatnie zdjęcie papieża Polaka zrobił w dniu pogrzebu.

Fakt, 31 marca 2014 r.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.