Aktualności

Powrót do aktualności
04 czerwca 2013 r.

Unie kredytowe jednoczą się dla wspólnego dobra

31 maja br. Światowa Rada Związków Kredytowych ogłosiła datę oraz temat tegorocznego międzynarodowego dnia unii kredytowych. Motywem przewodnim święta przypadającego co roku w trzeci czwartek października będzie hasło: „Unie kredytowe jednoczą się dla dobra wspólnego”. Ta prosta sentencja ma podkreślić globalny wpływ współpracy pomiędzy spółdzielniami finansowymi i korzyści z niego płynące. „ Współpraca wewnątrz ruchu spółdzielczego od zawsze skupiona była wokół etycznych zasad działania, lecz w czasach gospodarki wolnorynkowej uzasadnione jest poszukiwanie rozwiązań spółdzielczych dopasowanych do wymagań klientów”- powiedział Brian Branch, przewodniczący oraz dyrektor generalny Światowej Rady Związków Kredytowych. W tym roku dzień unii kredytowych identyfikowany jest z jednością wszystkich spółdzielni finansowych jako prawdziwej i lepszej drogi dla biznesu.

Światowa Rada Unii Kredytowych już na początku roku zebrała od organizacji członkowskich pomysły dotyczące tematu tegorocznego święta, a wybrany motyw odzwierciedla kombinację wszystkich zgłoszeń. Przesłanie to jest głosem potężnego światowego ruchu unii kredytowych.

Z tegorocznym hasłem również mocno utożsamia się Światowa Rada Unii Kredytowych, dla której wizja budowy globalnej społeczności spółdzielczej jest bardzo bliska. Współpraca w zakresie wymiany doświadczeń oraz poszukiwania rozwiązań dla nowych wyzwań ma za zadanie przyczynić się do lepszego bytu wszystkich członków unii kredytowych.

Na stronie World Council of Credit Unions: www.woccu.org/icuday dostępne są do pobrania przygotowane specjalnie na tę okazję oficjalne plakaty w języku angielskim i hiszpańskim, a już wkrótce pojawią się również dodatkowe materiały promocyjne.
Wszystkich chętnych chcących podzielić się swoimi pomysłami: jak uczcić dzień unii kredytowych, zapraszamy do odwiedzenia profilu ICU Day( International Credit Union Day) na Facebooku (www.facebook.com/icuday).

Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU) jest ogólnoświatowym zrzeszeniem branżowym unii kredytowych i podmiotem, który służy ich rozwojowi. WOCCU promuje zrównoważony rozwój unii kredytowych i innych spółdzielni finansowych na świecie, aby dać ludziom nowe możliwości, dzięki zapewnieniu im dostępu do usług finansowych wysokiej jakości po przystępnych cenach. WOCCU działa na rzecz globalnego systemu unii kredytowych w relacjach z organizacjami międzynarodowymi i współpracuje z rządami poszczególnych państw w kwestiach doskonalenia ustawodawstwa i regulacji. Jej programy pomocy technicznej wprowadzają nowe narzędzia i technologie w celu doskonalenia działalności finansowej unii kredytowych i poszerzenia zasięgu ich funkcjonowania. W 100 krajach działa 51.013 unii kredytowych, które służą 196 milionom ludzi.

źródło informacji: http://www.woccu.org/newsroom/releases?id=1954

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.