Aktualności

Powrót do aktualności
30 kwietnia 2013 r.

„Układ zamknięty” wciąż liderem

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego po trzecim weekendzie na ekranach utrzymał pozycję lidera. Obejrzało go w tym czasie 438 191 widzów.

Pasmo sukcesów „Układu zamkniętego” rozpoczął pierwszy weekend (ponad 100 tys. widzów w trzy dni), który był najlepszym otwarciem krajowej produkcji od czasu „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego oraz czwartym najlepszym otwarciem 2013 roku.

Film, który wszedł do kin 5 kwietnia br. opowiada historię trzech prężnie działających biznesmenów (Przemysław Sadowski, Robert Olech, Jarosław Kopaczewski), którzy padają ofiarą misternie uknutej intrygi na wysokich szczeblach wymiaru sprawiedliwości. Przedsiębiorcy w wyniku nieuczciwego działania organów państwa zostają pozbawieni majątku, zrujnowani materialnie, emocjonalnie i moralnie. Twórcom filmu udało się zgromadzić doborowe nazwiska. W rolę bezwzględnego i cynicznego prokuratora wcielił się Janusz Gajos. Jego pomocnikiem przy niszczeniu firmy, przedsiębiorców oraz ich rodzin jest szef Urzędu Skarbowego, którego zagrał Kazimierz Kaczor. Produkcja powstała na kanwie prawdziwych wydarzeń, który miały miejsce w 2003 roku w Krakowie.

Obraz jeszcze przed premierą otrzymał prestiżową nagrodę świata biznesu. Podczas corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej twórców filmu uhonorowano Wektorem Nadziei 2012 za „odwagę w dążeniu do przedstawiania prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą”.

Mecenasem i sponsorem głównym filmu „Układ Zamknięty” jest Kasa Stefczyka.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.