Aktualności

Powrót do aktualności
30 lipca 2014 r.

Światowa Konferencja WOCCU w Australii: „Zachęcić młodych do unii kredytowych!”

Wszystkie unie kredytowe stoją dziś przed podobnym wyzwaniem – zachęceniem ludzi młodych do członkostwa. Dlatego należy wprowadzić konkurencyjne systemy płatności mobilnych i cyfrowych.

To konkluzja, do jakiej doszli uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych odbywającej się w Australii.

„Młodzi ludzie mają dziś do wyboru więcej usług finansowych. Naszym zadaniem jest przystosowanie produktów i usług do ich oczekiwań” – powiedział Brian Branch z WOCCU.

Według Brancha w większości krajów średnia wieku członków unii kredytowych wynosi 45 lat. Ten segment nie bierze pożyczek tak chętnie jak młodzi ludzie, którzy muszą opłacić swoją edukację i rozwój. 

„Aby kanały mobilne odniosły sukces, muszą być proste i szybkie. Jeśli młodzi ludzie będą musieli odwiedzić oddział, aby dokonać transakcji, stracimy ich” – dodał Branch. „Do 2020 roku chcemy zwiększyć liczbę członków do 258 milionów i będzie to możliwe, jeśli zachęcimy młodych przez łatwiejsze procedury, zwiększenie płatności mobilnych i sieciowych oraz przez współpracę unii kredytowych” – podsumował.

O współpracy między uniami kredytowymi w 103 krajach świata mówili także inni uczestnicy konferencji,  podkreślając, że unie muszą stale się rozwijać , by nie zostawać w tyle oraz odpowiedzieć na pytanie, jak pozostać wiernym ideom i wartościom w erze cyfrowej.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.