Aktualności

Powrót do aktualności
23 października 2013 r.

SKOK Ubezpieczenia wśród najbardziej dynamicznych instytucji finansowych

Dwa towarzystwa działające pod wspólna marką SKOK Ubezpieczenia - TUW SKOK oraz TU SKOK ŻYCIE SA - znalazły sie w gronie najlepiej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce w pierwszym półroczu br.

W ostatnim numerze tygodnika "Gazeta Finansowa" zamieszczono zestawienia prezentujące listę 100 największych oraz 50 najbardziej dynamicznych instytucji finansowych.

Firmy zostały sklasyfikowane według wyników finansowych za I półrocze 2013 r.

TUW SKOK zajęło 64. miejsce, zaś TU SKOK Życie SA zajęło 82. pozycję wśród 100 największych instytucji finansowych. Dodatkowo, oba Towarzystwa znalazły sie w rankingu 50 najbardziej dynamicznych instytucji finansowych wg przychodów. TUW SKOK znalazł sie w tym zestawieniu na 8. pozycji, z dynamika wynosząca 67,88 proc. Znakomicie w pierwszym półroczu poradziło sobie także TU SKOK Życie S.A, które uplasowało się na 14. miejscu. Dynamika towarzystwa w tym okresie wyniosła 34,53 proc.

Ponadto, TU SKOK Życie SA znalazło sie w gronie liderów w rankingu najbardziej dynamicznych ubezpieczeń na życie (wg dynamiki składki przypisanej brutto). W tym zestawieniu towarzystwo znalazło sie na 4. miejscu, z dynamika na poziomie 34,53 proc.

Z kolei TUW SKOK uplasował się tuż pod podium w zestawieniu najbardziej dynamicznych ubezpieczeń ogólnych (wg dynamiki składki przypisanej brutto).

- Wyniki zaprezentowane na łamach ostatniego numeru "Gazety Finansowej" udowadniają, że oba nasze towarzystwa dynamicznie się rozwijają i konsekwentnie pną w górę, zajmując jedno z czołowych miejsc wśród ubezpieczycieli na polskim rynku - zaznacza Jacek Jewuła, kierownik zespołu marketingu SKOK Ubezpieczenia.

Opublikowany w Gazecie Finansowej niezależny ranking prezentuje liderów z poszczególnych branż: Banki, Firmy leasingowe, Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Domy Maklerskie, Ubezpieczenia wg wyników finansowych za I półrocze po 2013 r. Szczegółowe zestawienie znajduje na łamach Gazety Finansowej z dnia 18 października 2013 roku.

www.prnews.pl
22 października  2013 r.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.