Aktualności

Powrót do aktualności
29 stycznia 2013 r.

Medal Pro-Patria dla Sztandaru Krajowej SKOK

Sztandar Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej został wyróżniony medalem „Pro-Patria”, przyznawanym przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uroczystość odbyła się 21 grudnia 2012 r. w sopockim Urzędzie Miasta.

Organizatorem uroczystości był  sopocki oddział Światowego  Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Sztandar udekorował kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Stanisław Ciechanowski. – SKOK jako instytucja zasłużona w krzewieniu polskiego patriotyzmu w sposób szczególny wspiera działalność naszego Związku na rzecz utrwalania wiedzy o polskim państwie podziemnym i Armii Krajowej oraz losach powojennych żołnierzy AK – uzasadnił przyznanie medalu „Pro Patria” Tomasz Kuplicki, pierwszy wiceprezes sopockiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. – Wsparcie finansowe, które otrzymujemy od SKOK-u, umożliwia nam między innymi organizowanie konkursów dla młodzieży szkolnej na temat wiedzy o tamtych czasach, wydawanie książek upamiętniających bohaterstwo i męczeństwo żołnierzy AK.

Dekoracja-sztandaru-fot-Grzegorz-Pachla

Fot. Grzegorz Pachla

Medal Pro-Patria przyznawany jest na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej,  samorządowej oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Odznaczeniem tym są honorowane osoby i instytucje szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. 

Więcej informacji na temat medalu: http://www.udskior.gov.pl/Informacje,o,medalu,Pro,Patria,33.html#content

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.