Aktualności

Powrót do aktualności
18 listopada 2013 r.

Arcybiskup wspiera angielskie SKOK-i

Arcybiskup Canterbury prosi wiernych, aby pomogli kasom stać się jeszcze większymi, bardziej popularnymi i dostępniejszymi w celu skutecznej konkurencji z dużymi, lichwiarskimi kredytodawcami.

W Wielkiej Brytanii głośno ostatnio o przesłaniu, które Arcybiskup Canterbury skierował  do diecezji i kościołów.  Zwraca w nim uwagę na ogromnie ważną rolę społeczną Unii Kredytowych i prosi wiernych, aby pomogli Kasom stać się jeszcze większymi, bardziej popularnymi i dostępniejszymi w celu skuteczniejszej konkurencji z dużymi lichwiarskimi kredytodawcami. Przesłanie Arcybiskupa opublikowano w Magazynie ABCUL Credit Unions News za październik 2013, Vol. 15 Nr. 2 a my publikujemy je za Magazynem poniżej:

Wspieraj swoją lokalną unię kredytową
Przesłanie Arcybiskupa Canterbury


Drodzy Przyjaciele,

Duża i wciąż rosnąca liczba osób polega na krótkoterminowych pożyczkach na bardzo wysokie stopy procentowe, aby związać koniec z końcem, przez co mogą one łatwo wpaść w paraliżującą spiralę zadłużenia. Co miesiąc milion rodzin bierze pożyczki płacone co dnia, walcząc z rosnącymi kosztami utrzymania.
Sam to widziałem w społecznościach, w których żyłem i pracowałem, i to jest druzgocące. Ale ludzie często mają niewielki wybór, zwłaszcza w ubogich obszarach kraju.

Nasza wiara w Chrystusa wzywa nas do miłości ubogich i bezradnych. Dlatego Kościół musi aktywnie zaangażować się we wspieranie rozwoju realnych alternatyw kredytowych wspierając unie kredytowe. To nie jest działanie opcjonalne, ale fundamentalne będące częścią naszego świadectwa i służby dla całego Ludu Bożego.

Musimy pomóc uniom kredytowym stać się jeszcze większymi, bardziej popularnymi i dostępniejszymi, jeżeli chcemy, aby skutecznie mogły konkurować z dużymi lichwiarskimi kredytodawcami.

Mamy niepowtarzalną okazję to zmienić. Możemy najprościej zacząć od skromnego oszczędzania naszych pieniędzy w lokalnych uniach kredytowych korzystając z ich usług i zachęcając innych do tego samego. Niektóre kościoły już tak robią, i wiemy jaką różnicę to czyni dla lokalnej społeczności.

Zawracam się z prośbą, wykorzystajmy tę szansę i rozważmy jak ty i twój kościół może w ten sposób przysłużyć się twojej społeczności. Modlę się, abyśmy mogli coś wspólnie zmienić szczególnie dla dobra tych znajdujących się w największej potrzebie.

Z Bożym Błogosławieństwem,

Arcybiskup Canterbury wspiera unie kredytowe w ramach bardziej etycznego systemu bankowego. Więcej informacji o tym, jak ty i twój kościół możecie pomóc na stronie www.churchofengland.org/creditunions

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.