Polityka społeczna

W maju 2012 r. Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa, wywodząca się z polskich tradycji spółdzielczych opartych na działaniu dla dobra wspólnego, poszanowaniu społeczności lokalnych i działaniu dla dobra środowiska, w jakim funkcjonuje, a zarazem w trosce o zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność działalności, przyjęła zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

W KSKOK przeprowadzony został AUDYT ESG, polegający na analizie czynników pozafinansowych z obszaru środowiska (E), społeczeństwa (S), ładu korporacyjnego (G)
i dostosowaniu ich do najwyższych obowiązujących standardów. Efektem audytu było opracowanie i przyjęcie przez Zarząd strategii i polityk działań prospołecznych.

Kasy Kredytowe SKOK, jak i cały system firm wspomagających ich działanie, opiera się na ideach i czerpie swoją siłę z polskiego ruchu spółdzielczego, którego podstawą są samopomoc, zaufanie, społeczna odpowiedzialność, kontynuacja tradycji i walka z wykluczeniem.

Naszą tradycją i zasadą jest praca dla dobra naszych członków: „Nie dla zysku lecz dla dobra wspólnego” – jak głosi pierwsza zasada spółdzielcza. To zawsze stanowiło wyróżnik kas na tle tych organizacji rynku usług finansowych, gdzie zasada maksymalizacji zysków przyćmiewa interesy i dobro klientów. Naszą zasadą jest maksymalizacja zysków naszych członków.

Kasa Krajowa jako organizacja zrzeszająca i nadzorująca spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe angażuje się w szeroki wachlarz działalności prospołecznej. Nasze główne cele w tym zakresie to walka z wykluczeniem i ubóstwem, wsparcie edukacji ekonomicznej polskich rodzin, wsparcie i promocja polskiej kultury, sztuki, upamiętnienie naszego dziedzictwa narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi polityki CSR Kasy Krajowej, a także z pierwszym raportem społecznej odpowiedzialności, prezentującym najważniejsze aspekty dotychczasowej prospołecznej działalności Kasy Krajowej.

Pliki do pobrania:

Raport społecznej odpowiedzialności (KK CSR) 
Kodeks dobrych praktyk
Strategia środowiskowa
Polityka środowiskowa 
Powszechna deklaracja praw człowieka 
Polityka społeczna 
Global Compact

Media o nas

RSS
21 września 2017 r.

Wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego

Problemy w niektórych małych SKOK-ach, w porównaniu do problemu kredytów we frankach szwajcarskich, są naprawdę bardzo niewielkie i to nawet kwotowo niewielkie – dzisiejsza, jednoznaczna wypowiedź wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

czytaj więcej

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.